KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12376346

nr 1237 6346

Oscar Lycke

(1877-1927), Sverige

Oljemålning, Skogsparti, signerad. Olja på duk, 39x54

Oskar Lycke, svensk målare och skulptör född i Sundsvall 1877, död 1927.

Utrop:

600 kr

måndag 25 februari 2019
kl 18:05:45

Oscar Lycke

Läs mer om Oscar Lycke