KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12376346
*
nr 1237 6346
Oscar Lycke
(1877-1927), Sverige
Oljemålning, Skogsparti, signerad. Olja på duk, 39x54
Oskar Lycke, svensk målare och skulptör född i Sundsvall 1877, död 1927.
Utrop:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 februari 2019
kl 18:05:45
- Konstnär/Designer
Oscar Lycke
Oskar Lycke, svensk målare och skulptör född i Sundsvall 1877, död 1927.
Läs mer om Oscar Lycke
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar oscar lycke skogsparti svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
*
Oscar Lycke
Oskar Lycke, svensk målare och skulptör född i Sundsvall 1877, död 1927.
Läs mer om Oscar Lycke
nr 1237 6346
Oscar Lycke
(1877-1927), Sverige
Oljemålning, Skogsparti, signerad. Olja på duk, 39x54
Oskar Lycke, svensk målare och skulptör född i Sundsvall 1877, död 1927.
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 februari 2019 |
- Konstnär/Designer
Oscar Lycke
Oskar Lycke, svensk mÃ¥lare och skulptör född i Sundsvall 1877, död 1927.Läs mer om Oscar Lycke
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar oscar lycke skogsparti svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42



